//

      Náš tábor je inspirován příběhem a světem WarCraftu. Ten vznikl pod perem Richarda A. Knaaka (pro společnost Blizzard), zpracováním první knihy Studna věčnosti, která spadá do trilogie Války prastarých (War of the Ancients). Tento svět se proslavil trojicí her WarCraft a jejich datadisků. Dnes je hostitelem jedné z nejúspěšnějších onlinových her - WoW. Dále spadají do tohoto světa kniha Duše démona, Rozdělení, Den draka, Poslední strážce, Vůdce klanů, Kruh nenávisti a komiks The Sunwell trilogy.


Svět Warcraftu
Ti, co četli, či hrají, vědí, ale ne všichni měli to štěstí, že pronikli do úžasného světa WarCraftu.

Na planetě Azeroth se nachází kontinent, který nese stejné jméno jako samotný svět, tedy Azeroth. Ten je dále dělený na Lordaeron (po zradě Arthase království nemrtvých) a Východní království obydlené lidmi, gnomy a trpaslíky. Odděleny mořem jsou země Kalimdor ovládaný převážně Hordou a na severu ledem pokrytý Northrend. Většina příběhu se odehrává právě v Azerothu, v takzvaném Východním království.

Východní království je rozsáhlý kontinent, který byl původně obydlen jak lidmi s trpaslíky, tak i orky, trolly a vysokými elfy. V průběhu tzv. třetí války velká část orků a trollů odplula přes oceán do Kalimdoru, zatímco invaze nemrtvých zničila lidské království Lordaeron, na jehož území se později usadili, a také postavili město krvavých elfů, Silvermoon City. Jižní království Stormwind a trpasličí Ironforge však nebyly zasaženy třetí válkou a nyní pokračují po boku nočních elfů a Draeneiů ve válce s Hordou.